Forum Kuralları

Aşağa gitmek

Forum Kuralları

Mesaj tarafından admin Bir 14/5/2008, 11:40

Saygıdeğer üyeler forumuzu her kesimden insanların takip ettiğini unutmayınız. Öğrenciler, öğretmenler, anneler ve babalar bu forumlarda bilgi almak için bulunuyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösterin.

Genel Kurallar

1. Forum ortamında veya özel mesajlarınızda genel ahlak kurallarına aykırı, kişileri/kurumları küçük düşürücü, hakaret niteliğinde sözler kullanamayınız.
2. Başlıklarınızda açıklayıcı olmalısınız. Hiçbir açıklayıcılığı olmayan "yardım edin", "lütfen dikkat", "acil" ve benzeri başlıklar kullanmayınız.
3. Mesajınızın tamamını kapsayacak şekilde gereksiz yere renk, boyut, kalınlık, ifade gibi efektler kullanmayınız. Mesajın veya başlığın tamamını büyük harflerle yazmayınız.
4. Aynı mesajı bir defadan fazla gönderemeyiniz. Üst üste birbiriyle ilişkili birkaç mesaj göndermeyiniz. Mesajınıza ekleme yapmak için "düzenle" butonunu kullanmalısınız.
5. Aynı konuyu, aynı veya farklı başlıklar altında birden fazla kez açmayınız.
7. Forumlarımıza içeriksiz, gereksiz veya açılan başlıkla ilgisiz mesajlar göndermeyiniz.
8. Özel mesaj yoluyla hiçbir üyemizi rahatsız edecek mesajlar gönderemezsiniz. Gerek görüldüğünde özel mesajlarınız incelenebilir ve özel mesaj göndermeniz yasaklanabilir.
9. İmzanızda kaba sözler, hakaret, ayrımcılık, cinsellik, ticaret, politika ve din içerikli mesajlar bulunamaz. Uygunsuz imzalar silinecek ve sahibinin imza kullanımı engellenecektir.
10. Türkçeyi mümkün olduğunca doğru kullanmaya ve Msn-Chat lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz.
11. Forum yöneticilerinin gerekli görmesi halinde, forumun huzurunu bozan veya forumda bulunması istenmeyen kişiler, uyarı verilmeksizin ve kurallara bağlı kalınmaksızın forumdan uzaklaştırılabilirler.

Mesaj Atılırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

1. Arama yapın: Sorduğunuz soru daha önce forumda sorulmuş olabilir ve sorunun çözümü geçmiş mesajlarda yer alabilir. Arama için sol üst menüden Arama butonunu kullanınız.
2. Düzgün Türkçe kullanın: Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajların forumda kirlilik yarattığı gibi, forumumuzda mesaj yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.
3. Söyleyecek sözünüz yoksa mesaj yazmayın: Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar, “+1” gibi kirlilik yaratan mesajları yönetim olarak hoş karşılamamaktayız.
4. Resim ekleme: Forumumuzda mesajlara resim eklenebilir. Web üzerindeki bir resme link vererek bu işlem yapılmaktadır. Mesajlarla eklediğiniz her resmin sayfanın açılmasını zorlaştıracağını unutmayın. Resimleriniz büyükse, bunları ufaltarak göndermeniz mantıklı olacaktır.
5. Okunaklı mesaj yazın: Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın internet kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayın.
6. Doğru konu başlığı seçin: Yardım istediğiniz mesajlarınızda, "ACİL YARDIM" veya "YARDIMA İHTİYACIM VAR" gibi başlıklar kullanmak yerine, sorunu kısaca belirten başlıkları kullanmalısınız. Düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işlemini etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Her mesajın içeriğinden, sadece ve sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı forum yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz. Mesajların yönetilmesi konusunda yöneticiler ve moderatörler tam yetkilidir.

Forumlara mesaj gönderdiğinizde yukarıdaki kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
avatar
admin
Admin

Mesaj Sayısı : 92
Yaş : 41
Nerden : İngiltere
İş/Hobiler : Maths Teacher
Kayıt tarihi : 13/05/08

Kullanıcı profilini gör http://www.ahmetkahya.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz