Matematikçinin Yeri Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ayvalık Anadolu Lisesi / Balıkesir.

Ayvalık Anadolu Lisesi / Balıkesir. Empty Ayvalık Anadolu Lisesi / Balıkesir.

Mesaj tarafından Linda 11/1/2010, 18:40

http://www.ayal.k12.tr/

Milli Eğitim Bakanlığı`nın 23. 08. 1994 Tarih 230 / 130 sayılı yazıları ile 1994- 1995 öğretim yılında, Sarımsaklı`da Mecit Ataklı İlköğretim Okulu`nun eski binasında (36x2:72) iki hazırlık sınıfı ile 12. 09. 1994 tarihinde kurucu Müdür Nevzat Saçı, müdür yardımcısı ve müzik öğretmeni Kamil Tözün, İngilizce öğretmenleri Yüksel Karateke, Mustafa Dinsever ve Gülen Önen Öğretmen kadrosuyla eğitim öğretime başladı.

1996-1997 öğretim yılında mevcut binanın fiziki kapasite yetersizliğine dayalı olarak artan öğrenci ve gelişim süreci sonucu okul velileri, valilik ve hayırsever Nejat Sarlıcalı`nın katkılarıyla Ayvalık merkezde kısa sürede yapılan Kıvanç Sarlıcalı İlköğretim okuluna geçici olarak taşınıp, yine artan öğrenci ve öğretmen kadrosuyla burada eğitim öğretime devam etti.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne ait Ayvalık - Şirinkent yolu üzerindeki okul inşaatının tamamlanması ile 1998-1999 öğretim yılında Ayvalık Anadolu Lisesi kendi binasına taşınarak burada eğitim öğretimini sürdürmektedir.

Linda
Öğrenci

- Similar topics